Wróć na poprzednią stronę
ALIENS RPG -> KORPORACJE -> WEYLAND YUTANI

WEYLAND - YUTANI ("The Company") "Building Better Worlds"

(c) 2004 by Rogue Weyland Yutani powstało w wyniku połączenia wielu małych korporacji. WY blisko współpracuje z rządami kilku państw na Ziemi (głównie z USA). W ramach współpracy z organizacjami rządowymi, zajmuje się takimi rzeczami jak eksploracja kosmosu, zakładanie i utrzymywanie kolonii, handel bronią.

WY posiada wiele sidzib. Główne biurowce znajdują się w Nowym Jorku na Ziemi. Oprócz tego znajdują się centra w Europie oraz na orbicie Ziemi. Przedstawicielstwa WY znajdują się w Światach Centralnych (planety USA, Kanady), ukłądy Ameryki Południowej, Borodino Sector.

Korporacją zarządza Administracja Kolonialna, która podejmuje główne decyzje. Od członków Administracji zależy, które planety uznane zostaną za wystarczająco bogatem by rozpocząć proces terraformingu, który jest drogi, ale przynosi też największe zyski.

Procesory atmosfery wymagają ludzkiej kontroli. Z tego powodu na planetach objętych terraformingiem zakładane są kolonie, w których przez dziesięciolecia pracują ludzie WY. Dopiero pod koniec etapu terraformingu, pracownicy wybierają, czy osiedlają się na planecie, czy też jadą do kolejnej (ostatniej?) pracy. Ze względu na długotrwałośćprocesu terraformingu, pracownicy kolonii mają prawo zabrania ze sobą rodziny, która znajduje zatrudnienie w korporacji.

Wiele planet więziennych (i równocześnie kopalni) zostało zrobionych przez WY. Weyland Yutani prowadzi badania nad nowymi technologiami dla wojska - współpracuje z rządem USA. Specjalna jednostka do spraw broni biologicznej (Bio-Weapons Division) jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie na świecie. Zajmują się bronią biologiczną, oraz zajmuje się szukaniem obcych organizmów. To właśnie Bio-Weapon Division pierwszy zanalizował ślady, wskazujące na istnienie obcych ras. Dzięki ich staraniom statki korporacyjne miały na pokładzie androidy, których nadrzędnym celem było dostarczenie do centrali firmy obcych organizmów.

(c) 2004 by Rogue Weyland Yutani jako jedna z pierwszych korporacji dostała w swoje ręce ksenomorfy. Nie udało się ich kontrolować, bazy w którch były badane, zostały zniszczone, bądź też doszło do skażenia. Jednak nie da się ukryć, że WY jako jedyna korporacja przeprowadziła dosyć dokładne badania cyklu rozwojowego alienów.

Agenci WY pracują w wielu krajach na różnych stanowiskach. Ich jedynym celem, najczęściej, jest informacja centrali o wykryciu ksenomorfów. W ten sposób, w ciągu praktycznie 20 lat, WY maczała palce w wydarzeń, w których doszło do spotkania z ksenomorfami.

Weyland Yutani współpracowała z Hyperdyne. Jednak stosunki między korporacjami ostygły po odkryciu ksenomorfów i sabotażach, na terenie WY, o które oskarżono Hyperdyne.

Kilka projektów w których brała udział koproacja:

  1. Terraforming planety Celeste - centrum rozrywkowego robionego wspólnie z Hyperdyne i Grand Corp.
  2. Wspólnie z Aerodyne Inc. przygotowanie planety Chalmer 3, później przemianowanej na Aerodyne.
  3. Przygotowanie planety korporacyjnej Weyland-Yutani
  4. Niedokończony terraforming planety LV 426
Wróć/Back Do góry/Up