Wróć na poprzednią stronę
ALIENS RPG -> KORPORACJE -> NEW HORIZON

New Horizon

logo New Horizon Korporacja ta powstała kilkaset lat temu na Ziemi w wyniku rozdziału w zarządzie ówczesnej korporacji Weyland-Yutani. Profil działalności New Horizon pokrywał się z profilem działaności Weyland Yutani. Później specjalizacją New Horizon stał się końcowy etap terraformingu. Dzięki ściślej współpracy z Weyland Yutani, prace wykonywane przez NH zawsze były zrobione na czas. Tylko jeden terraforming został zakwestionowany - była to planeta Lateo X, której terraforming nie został zakończony, a NH utraciła oficjalnie kontrakt w wyniku błędów przy pracy na planecie. W przeciwieństwie do WY, New Horizon nie wykonywała prac dla zleceniodawców prywatnych. NH jest głównym wykonawcą planet dla USA.

Korporacja New Horizon dysponuje kilkoma statkami kosmicznymi. Oraz laboratoriami i fabrykami. Współpracuje z Wyeland-Yutani. Utrzymuje własną flotę wojskową, której zadaniem jest ochrona interesów NH. Statki bojowe NH najczęśćiej ochraniają kolonie tarraformingowe, oraz zabezpieczają przeloty statków zaopatrzeniowych.

Kwatera główna znajduje się na Ziemi, teren USA. Fabryki oraz zakłady badawcze znajdują się w strefie Ameryki Południowej (na mapie kwadraty A11, A12, B12) oraz w sektorze Światów Centralnych, planety: Andera, Delfy, Lupin, Sagita. Także wtych sektorach na planetach USA New Horizon wraz z Weyland Yutani robi terraforming.

Na czele New Horizon stoją: George Walls oraz Adam Barrens.

New Horizon dysponuje wieloma statkami transportowymi. Do korporacji tej należą ponadto 3 latające laboratoria klasy Charon. Są to:

  • NHSS Rainbow -statek wykorzystywany jako laboratorium medyczne i szpital. Latał w ukłądzie Światów Centralnych.
  • NHSS Rain - latający szpital, stacjonuje w układzie Sol. Wykonuje loty dalekoukładowe.
  • NHSS Storm - wykorzystywany w układach Ameryki Południowej.

Uwagi:

Korporacja ta pojwiała się kilka razy na sesjach. Miała (ma) swoje 3 grosze w rozprzestrzenianiu się ksenomorfów. Gracz kilka razy zetknęli się z przejawami działalności New Horizon. Dla przypomnienia:

  • 2544 - Atak na amerykańską bazę badawczą na planecie Lateo X (SST III).
  • 2555 - Badania nad ksenomorfami w bazi BBG-8 na planecie Debora. Zniszczona przez G4SA.
  • 2558 - Spotkanie z przedstawicielami korproacji BTL i Falcon na planecie Debora. Wkroczyło tam G4SA. W budynku znaleziono pojemniki, które mogły służyć do przewozu ksenomorfów.
  • 2559 - 109 pluton Kanadyjskich Sił Kosmicznych otrzymuje zadanie ochrony statków New Horizon. W tym roku następuje także atak na jedną z kolonii New Horizon.
  • 2559 - 2560 - pogorszenie stosunków z Kanadą i USA. Kanada zdobywa informacje kompromitujące zarząd New Horizon. Kanada wycofuje się z ochrony kolonii należących do New Horizon, niezależnych od Kanady.

Wróć/Back Do góry/Up