Wróć na poprzednią stronę
ALIENS RPG -> KORPORACJE -> GRANTCORP

GRANTCORP

Korpoacja założona przez Daniela Granta. Korporacja zajmuje się wydobyciem materiałów na krańcach świata, badaniami medycznymi oraz rozwojem nowych technologii. Młodzi naukowcy zatrudniani przez GrantCorp umożliwili gwałtowny rozwój technologii. Dzięki temu, GrantCorp mógł oferować produkty tańsze, na mniejszy rynek. GrantCorp wypuściło na rynek np. najmniejszy generator plazmowy. Znalazł on wiele różnych zastosowaniach, w tym wypadku najważniejsze były zastosowania militarne, które spowodowały, iż GranCorp otrzymał stałe zlecenia. Jednym znich było opracowanie karabinu plazmowego dla CMC. Silniki plazmowe produkowane przez GC stały się standardowym napędem zapasowym w większośći statków. Następnie opracowano działo plazmowe. Cały czas starano się rozszerrzyć rynek. Dziś GrandCorp oferuje produkty z takich dziedzin jak: statki kosmiczne, wyposażenie baz, technologie medyczne, uzbrojenie energetyczne.

Kiedy GrandCorp zyskał informacje na temat obcych, wykorzystano szpiegostwo w celu zdobycia informacji. Właściciel korporacji, bogaty Daniel Grand, zdecydował, iż jego korporacja nie będzie tolerowała badań nad obcymi. Jest to jedna z niewielu osób, które zamiast pieniędzy, widziały w obcych zagrożenie. Dzięki temu, CMC zyskało pod koniec lat pięćdziesiątych XXVI stulecia sponsora, który finansował akcje militarne, oraz wypożyczał sprzęt wojskowy.

Podstawowe informacje:
Kwatera: Ziemia - zjednoczona Europa
Profil: badania nad nowymi technologiami, badania nad bronią, badania medyczne

Korporacja założona przez amerykanina. W zarządzie jednak znalazły się osoby z Europy i Rosji. Sam daniel zaś osiedlił się w Europie, na dawnym terenie Francji.

Wróć/Back Do góry/Up