Wróć na poprzednią stronę
ALIENS RPG -> KORPORACJE -> CENTRAL SPACE CONSORTIUM "C.S.C."

CENTRAL SPACE CONSORTIUM "C.S.C."

W czasach podboju kosmosu, na Ziemi trwały różnego rodzaju konflikty, łagodzone przez korporacje, które przejmowały powoli rolę przywódców poszczególnych krajów. Wielkie korporacje zaczęły działać na wielu płaszczyznach, ale to małe, nikomu wówczas nieznane przedsiębiorstwa określiły ich granice. Wiele z tych małych korporacji nie miało szans na przetrwanie, połączyły się, aby zapewnić ochronę swoich interesów i móc przetrwać. W taki sposób powstało Central Space Consortium. Przez lata zdobywało wpływy. Aktualnie należy do Wielkiej Piątki. Posiada największe zaplecze militarne. Produkuje statki kosmiczne i wyposażenie dla innych korporacji oraz na potrzeby wojsk kosmicznych. C.S.C. zasiedliło jeden z nowo odkrytych sektorów. KoloniPci i pracownicy C.S.C. nie mieli powodów do narzekania - korporacja czerpała zyski z planet i fabryk na nich położónych, jednak nie wtrącała się w sprawy kolonistów. W latach póĄńiejszych, obróciło się to przeciw korporacji - wolne rządy starały się o całkowite odłączenie swoich kolonii od korporacji. Doszło do wybuchu kilku konfliktów wewnętrznych. Rozwiązywane były one jednak przez siły wewnętrzne i nie dopuszczono do tego, by w wyniku wewnętrznych starć uceirpiał ktoś z zewnątrz. Z tego powodu ponad 80% operacji militarnych, w których brały udział wojska C.S.C. miało miejsce w układzie Alexandria i na głównej planecie klasy Ziemia.

Podstawowe informacje:
Profil: terraforming, statki kosmiczne, uzbrojenie, silniki, operacje militarne
Kwatera: Ziemia (Ameryka)
Fabryki: powłoki statków kosmicznych, uzbrojenie, wyposażenie statków i baz kosmicznych, broń
Działalność w chwili obecnej: C.S.C. zajmuje się produkcją wyposażenia statków kosmicznych, oraz uzbrojenia dla wojsk kolonialnych. Dodatkowo oferuje swoje usługi w zakresie interwencji militarnych innym korporacjom i krajom. Statki C.S.C. strzegą bezpieczeństwa Wolnego Układu Marteo. Korporacja ta bezpośrednio nie brała w żadnych akcjach związanych z ksenomorfami. Miało to prawdopodobnie związek z tym, iż C.S.C. było (i jest) zaangażowane w konflikty wewnętrzne, które powodowały problemy w kloniach korporacyjnych. Dodatkowo korporacja ta dysponowała czymś, czego nie mogli zaoferować inni - potęgę militarną. Z tego powodu nie szukano nowych broni. Oczywiście, nie pogardzono by znaleziskiem w postaci nowego gatunku, ale w połowie XXVI wieku nie nadarzyła się okazja zetknięcia z ksenomorfami.

W skład C.S.C. wchodzą miedzy innymi następujące korporacje:

ANTIOCH
Antioch jest największą korporacją wchodzącą w skład C.S.C. Zajmuje się największą pracą dla C.S.C. - jest główynm wykonawcą tarraformingu na planetach należących do konsorcjum. Antioch jest jedną z bardziej cenionych korporacji. Współpracuje z wieloma innymi. Wiele największych projektów powstało przy współpracy z Antioch. Część Światów Centralnych powstało z projektów prowadzonych przez małe korporacje pod nadzorem Antioch. Statki z Antioch jako pierwsze lądowały na planetach i budowały pierwsze procesory atmosfery. Głównym wrogiem tej korporacji jest Weyland-Yutani, dla której stanowi poważną konkurencję.

SYNSOUND INTERNATIONAL
Mała korporacja zajmująca się rozrywką. Zajmuje się wyposażeniem dla mkolonii oraz dla luksusowych statków pasażerskich. Produkuje androidy rozrywkowe.

SKANK INC.
Mała korporacja, która zajmuje się kolonizacją nowych światów - jej ludzie są pierwszymi osadnikami, budują miasta i pierwsze fabryki oraz kopalnie.

ARMAT INC.
Armat Inc. była mało znaną korporacją, której znaczenie gwałtownie wzrosło po tym, jak wygrała przetarg na produkcję nowej broni dla wojsk kolonialnych. Właśńie tutaj powstały dwie najbardziej znane bronie XXVI wieku, wykorzystywane przez USCMC oraz wiele inncyh wojsk kosmicznych. A mowa o karabinie impulsowym M41A oraz ciężkiej broni M56 Smart Gun. Przyłączenie się Armat'u do C.S.C. spowodowało wzrost znaczenia militarnego oraz rozwój wojska korporacyjnego. Nie jest to jedyna korporacja zajmująca się uzbrojeniem dla USCMC.

ACCURACY INTERNATIONAL
AccInt jest mniejsza od Armatu i zajmuje się kontraktami na dużo mniejsze sumy, jednak jest drugim pod względem wielkości dostarczycielem systemów uzbrojenia dla wojska. Wytwarza osłony dla statków kosmicznych, systemy sterowania ogniem, komputery bojowe, systemy celowania i wiele innych.

Wróć/Back Do góry/Up